Kwasy Omega-3 jako składnik olejów
Kwasy omega-3 są to związki, wykazujące właściwości zdrowotne. Doskonale wpływają na prawidłowy przebiegu wielu procesów życiowych: wspomagają pracę serca i układ krążenia; regulują poziom dobrego cholesterolu, chronią żyły i tętnice przed miażdżycą, czyli zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia; zapewniają prawidłową pracę mózgu, układu nerwowego, narząd wzroku. Mają pośredni wpływ na krzepnięcie krwi, reakcje naczynioruchowe i układu odpornościowego; zwężanie oskrzeli, zróżnicowanie komórek.
Kwasy Omega-3 mają działanie antydepresyjne i blokują zaburzenia emocjonalne. Doskonale wpływają na skórę, włosy i paznokcie. Spożywanie produktów zawierających kwasy omega-3 jest wręcz niezbędne dla naszego organizmu. Bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 jest np. olej rzepakowy, który pod względem składu i proporcji kwasów tłuszczowych jest najlepszym produktem z dostępnych olejów roślinnych. Zdaniem naukowców wystarczy spożywać 2 łyżki dziennie produktu, by uzupełniać niedobory w diecie. Najzdrowszym i najlepszym dla nas wyborem jest olej rzepakowy nierafinowany, tłoczony na zimno, który jest bogatszy w składniki odżywcze, ma lepszy smak i sprawdza się w sosach oraz sałatkach. Sprzedażą, konfekcjonowaniem oraz rozlewaniem oleju rzepakowego zajmuje się firma ERJOX, więc możemy się skontaktować i złożyć zamówienie.
Kwasy Omega-3 jako składnik olejów
Olejom od wieków przypisywano wiele zalet i leczniczych właściwości i dlatego naturalna medycyna wykorzystywała moc cennych tłuszczy. Obecnie dzięki badaniom zostały potwierdzone wspaniałe właściwości jadalnych olejów oraz ich bezcenne wartości dla zdrowia i urody. Uznaje się, że są one niezbędne w codziennej diecie każdego człowieka. Jednym z najzdrowszych tłuszczy na świecie, jest właśnie olej rzepakowy, gdyż zawiera ponad dziesięć razy więcej kwasów omega-3 niż np. oliwa z oliwek. Powinniśmy go wprowadzić na stałe do naszej kuchni, jako podstawowy produkt. Przygotowywane potrawy nie tylko smażymy, ale też gotujemy i pieczemy. Wiedząc, że olej rzepakowy odporny jest na wysokie temperatury, doskonale nadaje się także do innych procesów obróbki termicznej potraw. Możemy wykorzystać go do przygotowywania marynat, do przechowywania mięsa. Olej rzepakowy dodajemy do ciast, ponieważ nadaje im wilgotności, lekkości, będąc często zamiennikiem dla margaryny i masła. Możemy stosować go podczas przygotowywania sałatek, surówek, majonezów oraz do zup i sosów. Jest bezwonny i ma delikatną, słomkową barwę, więc nie nadaje smaku i zapachu potrawom. Pamiętajmy o odpowiednim przechowywaniu, w oryginalnej butelce oraz w chłodnym i ciemnym miejscu, by zachował swoją świeżość.
Kwasy omega 3 na odchudzanie
Odchudzanie to długi proces i nie polega na natychmiastowym zrzuceniu nadmiaru kilogramów. Zastosowanie olejów roślinnych zawierających kwasy omega 3 redukuje masę ciała, ale powinniśmy pamiętać o wprowadzeniu go do naszej diety na stale. Dzięki temu utrata wagi będzie stopniowa i trwała, bez ryzyka niedoborów pokarmowych. Nie grozi nam zatem powrót do wcześniejszej wagi, na zasadzie efektu jo-jo. Pamiętajmy, że nie wystarczy tylko spożywać sam olej rzepakowy, ale musimy zmienić dotychczasowy styl życia. Przeprowadzono wiele badań, które potwierdziły, że stosując oleje zawierające kwasy omega 3, dochodzi do spadku łaknienia. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ kwasy tłuszczowe z grupy omega 3 wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszają apetyt, więc nie grozi nam łamanie zasad diety. Dodając do tego wartości prozdrowotne, zyskujemy dwukrotnie, sięgając po olej roślinny.